رویداد پیوند صنایع خلاق

اساسنامه‌ و کارگروه‌های تخصصی “مجمع فعالان اسباب‌بازی” تصویب شد
17 آذر 1400
ساختار سازمانی وزارت صنعت بعد از ۸ سال تغییر کرد/ انتصاب ۳ معاون جدید
28 آذر 1400

فراخوان برای شناسایی طرح‌ها و استارتاپ‌ها در حوزه صنایع خلاق

یکی از الزامات توسعه کسب‌وکارهای نوپا، انجام فعالیت‌های توانمندسازی با هدف توسعه فناوری است. در راستای توانمندسازی هر چه بیشتر استارت‌آپ‌ها و کاهش احتمال شکست این کسب و کارهای نوپا، نهادهایی به نام شتابدهنده‌ها شکل گرفته اند. شتابدهنده یک سازمان منسجم و مشخص است که افراد و تیم‌های دارای طرح نوآورانه و فناورانه را انتخاب و در یک دوره چندماهه به آن‌ها خدماتی از قبیل فضای کاری تجهیز شده، آموزش، مشاوره، مربی‌گری، سرمایه‌ اولیه و ارتباط با شبکه سرمایه‌گذاران را ارائه می‌نماید. هر تیمی که موفق به اتمام دوره شتابدهی گردد، تبدیل به شرکتی نوپا می‌شود که شتابدهنده به ازای خدمات ارائه‌شده، معمولاً درصدی از سهام آن شرکت نوپا را از آن خود می‌کند. درواقع، شتابدهنده‌ها حلقه واسط بین کسب‌وکارهای نوپا و سرمایه‌گذاران جسورانه هستند.

صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در راستای تکمیل چرخه ایده تا بازار با همکاری مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق، صندوق پژوهش و فناوری کریمه و صندوق پزوهش و فناوری صنایع خلاق، اقدام به برگزاری رویداد پیوند کرده‌است. هدف از برگزاری این رویداد، شناسایی استارتاپ‌ها و طرح‌های استارتاپی جذاب و توانمند حوزه صنایع خلاق و محصولات فرهنگی و معرفی آن‌ها به شتابدهنده‌ها (اعم از دانش بنیان یا غیر دانش بنیان) و سایر سرمایه‌گذاران و فعالین اکوسیستم نوآوری و در نتیجه تامین بخشی از هزینه‌های شتابدهی کسب و کارهای نوپا است. هدف از برگزاری این رویداد، شناسایی استارت‌آپ‌ها و طرح‌های استارت‌آپی جذاب و توانمند و معرفی آن‌ها به شتابدهنده‌ها (اعم از دانش بنیان یا غیر دانش بنیان) و سایر سرمایه‌گذاران و فعالین حوزه اکوسیستم استارت آپی و در نتیجه تامین بخشی از هزینه‌های شتابدهی کسب و کارهای نوپا بصورت بلاعوض می باشد.

 در این رویداد ایده­پردزان و استارتاپ­هایی که هنوز به مرحله MVP نرسیده­اند، طرح­های خود را به دبیرخانه رویداد ارسال می­کنند. از بین طرح­های دریافت شده، پس از غربالگری اولیه، تعدادی از طرح­ها انتخاب می­شوند. سپس برای صاحبان ایده و اعضای استارتاپ­های منتخب کارگاه‌های آموزشی برگزار می­شود و پس از آن مرحله دوم غربالگری انجام می­شود که از بین شرکت­کنندگان، تعدادی برای حضور در رویداد پایانی انتخاب شده، و یک فرآیند آموزشی کوتاه مدت را برای آمادگی ارائه به سرمایه گذار طی می­کنند.

در روز برگزاری رویداد، صاحبان ایده و استارتاپ­ها، طرح­های کسب و کاری خود را به شتابدهنده­ها، مجموعه­های سرمایه­گذارای و صاحبان صنایع ارایه می­‌کنند و زمینه برای جذب سرمایه مرحله بذری و همچنین استقرار تیم­های نوآور در شتابدهنده­ها، پارک­های علم و فناوری و مراکز رشد فراهم می­شود.

یکی از نقاط قوت طرح پیوند، طرح هم­سرمایه­گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی است. در این برنامه، در صورتی که شتابدهنده­ها و مراکز رشد پس از ارزیابی و تایید ایده­های نوآرانه، تصمیم به سرمایه‌گذاری روی آن بگیرند، صندوق نوآوری و شکوفایی تا سقف 80 درصد هزینه شتابدهی را تامین می‌کند.

این رویداد در روز سه­شنبه 28 دی­ماه سال جاری برگزاری می­شود و صاحبان ایده­ و طرح­های کسب و کار که متقاضی حضور در این رویداد هستند تا روز پنجشنبه دوم دی­ماه فرصت دارند با مراجعه به سامانه غزال به آدرس https://ghazal.inif.ir/  در این رویداد ثبت نام کنند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می­توانید از طریق شماره تلفن 66128068-021 و 09366129101 با دبیرخانه رویداد در ارتباط باشید.

مراحل ثبت نام:ورود به سامانه غزال – ورود به بخش توانمندسازی و کمک – توانمندسازی – رویدادها و شبکه سازی – رویداد پیوند صنایع خلاق – ایجاد حساب کاربری – ثبت درخواست ارائه در رویداد

لازم به ذکر است تمامی هزینه های برگزاری رویداد توسط صندوق نوآوری و شکوفایی تامین شده است و شرکت در این فرآیند توانمند سازی و رویداد کاملا رایگان است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال طرح یا درخواست