سه خانه خلاق و نوآوری تخصصی درتهران افتتاح شد؛ ستاری: تولید محصولات و ارایه خدمات حوزه صنایع خلاق رونق گرفت؛ شکل‌گیری شرکت‌های خلاق تسهیل می‌شود

سرپرست حوزه ریاست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان منصوب شد
27 مهر 1400
خانه خلاق و نوآوری راه ابریشم افتتاح شد؛ ستاری: فرهنگ کشور با توسعه صنایع خلاق به دنیا معرفی می‌شود؛ بازسازی بافت فرسوده توسط شرکت‌های خلاق شتاب می‌گیرد
8 آبان 1400
با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و دبیر ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق سه خانه خانه خلاق و نوآوری تخصصی که در زمینه تولید محتوا، پویانمایی و رسانه ، آموزش و یادگیری و کودک و نوجوان فعالیت می کند، افتتاح شد.

سورنا ستاری در این مراسم پس از بازدید از استارتاپ های مستقر در این خانه ها، با مدیران استارتاپ ها و شرکت ها گفت و گو کرد و برای رفع چالش ها و مشکلات این حوزه قول مساعد داد.

فعالیت ۷۰ خانه خلاق و نوآوری

 به گفته ستاری، هم اکنون در کشور حدود ۱۴۰۰ شرکت خلاق فعال هستند. راه‌اندازی خانه های خلاق و نوآوری اقدامی برای گسترش فعالیت این شرکت‌ها و رونق تولید محصولات آنها است. همچنین در حال حاضر حدود ۷۰ خانه خلاق و نوآوری، در کشور راه اندازی شده‌ است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همچنین بیان کرد: این مراکز، با هدف تقویت زیست بوم صنایع فرهنگی و خلاق و کمک به تسهیل و تسریع شکل گیری شرکت های خلاق افتتاح می شود.

حوزه فعالیت خانه خلاق و نوآوری همآرا

خانه خلاق و نوآوری همآرا در حوزه تولید محتوا و رسانه شنیداری و دیداری فعال است و در حال حاضر 20 تیم مستقر و 10 تیم دورکار خلاق را در دل خود جای داده است. مجموعه ای که سابقه فعالیت در زمینه تولید محتوای رسانه ای در قالب صوتی و تصویری، ساخت فیلم های تبلیغاتی و برگزاری همایش ها، استودیوهای تخصصی تصویر و صدا و واحد سیار تصوبربرداری را دارد و به عنوان یکی از مجهزترین مجموعه های بخش خصوصی شناخته می شود.

پخش زنده تلویزیونی، برنامه سازی مستند، پخش زنده اینترنتی، برنامه سازی استودیویی، کلیپ های تبلیغاتی و موضوعی از جمله حوزه های کاری این مرکز تخصصی است.

خانه خلاق و نوآوری راه ابریشم نیز که امروز با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افتتاح شد نیز پلت فرمی در حوزه فناوری و نوآوری های آموزشی است که از ظرفیت استقرار 10 شرکت خلاق برخوردار است.

خانه خلاق و نوآوری کودک، نوجوان و خانواده دانادل مرکز دیگری بود که امروز افتتاح شد. حوزه فعالیت این خانه خلاق و نوآوری؛ کودک، نوجوان و خانواده است که در این مرکز 6 تیم خلاق در حوزه کودک و روانشناسی و تولید بازی های فکری و 7 تیم در حوزه‌های بازی ملی و ترکیبی ورزش های جسمی حرکتی و 3 تیم در حوزه تولید اسباب بازی و پلت فرم های کودک و نوجوان فعالیت می‌کنند.

در این بازدید پرویز کرمی دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری و سید مهدی سادات حیات شاهی مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری را همراهی می کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال طرح یا درخواست