هم‌افزایی شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان در حوزه صنایع فرهنگی و گردشگری

کرمی: «خانه‌های خلاق و نوآوری» نیروی انسانی متخصص را در مناطق کم‌برخوردار ماندگار می‌کند
11 تیر 1401
افتتاح خانه خلاق و نوآوری پیام نور
21 تیر 1401

کرمی: جهاددانشگاهی زمینه مناسبی برای رونق شرکت‌های خلاق است

پرویز کرمی رئیس مرکز و دبیر ستاد فناوری‌های نرم و صنایع خلاق در این رویداد، جهاد دانشگاهی را یک خانه خلاق و نوآوری خواند و گفت: جهاد دانشگاهی یک مرکز نوآوری بوده و بهتر است در اینجا به دنبال نوآوری باشید؛ نوآوری نعمت الهی است که خداوند در انسان به ودیعه گذاشته و تمام شدنی نیست. اگر انسان تاکنون دوام آورده است بهره‌گیری خوب از نوآوری و فناوری‌های نرم است. فناوری نرم یکی از مسائلی است که اگر با نوآوری ممزوج شود می تواند موتور محرکه باشد.

وی تاکید کرد: به عقیده من پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی، می تواند تمام فعالیتهای جهاددانشگاهی از جمله علوم اجتماعی، علوم انسانی، فرهنگ و هنر را در بربگیرد.

 رئیس مرکز و دبیر ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق در ادامه عنوان کرد: امروز باید کمک کنیم شرکت دانش‌بنیان و خلاق در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیشتر شود تا به معرفی هرچه بیشتر و بهتر میراث فرهنگی و گردشگری ما بپردازند. تاریخ، پیشینه، فرهنگ و تمدن ما هرکدام یک دنیا کار است و نیازمند یک زیست بوم و زیست‌بوم که وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عنوان حامی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  و جهاد دانشگاهی هرکدام یک بخش از آن هستند و عمده کار به دست شرکت‌های خلاق و دانش بنیان است.

آیین «رونمایی و هم افزایی شرکت های دانش بنیان و خلاق در حوزه صنایع فرهنگی و گردشگری» با حضور عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی؛ روح الله دهقانی فیروزآبادی رییس جهاددانشگاهی؛ پرویز کرمی رئیس مرکز و دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق، امید رضایی فر مدیرکل پشتیبانی امور فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، محمدحسین ایمانی خوشخو رئیس پارک ملی علوم وفناوری های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی و سید سعید هاشمی رئیس دانشگاه علم و فرهنگ و فعالان این حوزه، سه شنبه 14 تیرماه در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال طرح یا درخواست