یک نماینده مجلس: شرکت‌های خلاق در برنامه هفتم توسعه مورد توجه ویژه هستند

مراکز خلاق و نوآوری در جنوب شرق کشور گسترش یافته است؛ حمایت‌های اعتباری از استان افزایش می‌یابد
2 شهریور 1400
فعالان خلاق به خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران در روسیه می‌روند
9 شهریور 1400
حسین نوش آبادی نماینده مردم از حوزه انتخابیه ورامین گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، ضرورت بهره‌مندی صنایع و صنوف مختلف از فناوری و نوآوری، یک ضرورت انکار ناشدنی است. مجلس نیز  بر این ضرورت واقف است و با تمام توان از فرایند خلاق و دانش‌بنیان کشور حمایت می‌کند.

به گفته وی، همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند که من تا جان در بدن دارم از روند علمی کشور حمایت می‌کنم، ما نیز وظیفه داریم که تمام بسترهای لازم برای پیشرفت علمی کشور و فعالیت‌های فناورانه، خلاق و دانش‌بنیان را فراهم کنیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه افزود: مجلس شورای اسلامی عزمش را جزم کرده است تا بسته‌های حمایتی مورد نیاز را برای ادامه کار شرکت‌های خلاق، دانش‌بنیان و کسب و کارهای فناورانه نوپا مهیا سازد.

وی در خصوص حمایت از شرکت‌های خلاق و نوآر گفت: پایه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان نیز همان خلاقیت و نوآوری است و شرکت‌های خلاق نیز با توجه به ماهیت ثروت آفرین و اشتغال‌زایی که دارند، صددرصد مورد حمایت قوه مقننه قرار خواهند گرفت و قوانین لازم برای پشتیبانی از آنها تنظیم خواهد شد.

نوش‌آبادی همچنین بیان کرد: با توجه به اینکه چند ماه دیگر، برنامه هفتم توسعه به مجلس ارائه می‌شود، بدون شک یک فصل مجزا در مورد حرکت علمی کشور در این برنامه پیش‌بینی خواهد شد و حمایت‌های خوبی برای شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان در نظر گرفته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال طرح یا درخواست